OWIS

Neden OWIS?

 

 

Algorizma Kuruluşunuzun Kusursuz olarak Kurumsal İnşası için geliştirilen, Merkezi Danimarka da bulunan ORKA şirketine ait ürün geliştirme platformu OWIS in Türkiye Exlusive Partner olarak, değişimlere uyumlu özel ve esnek çözümleri süreç tabanlı olarak geliştirmek konusunda mükemmel bir çözüm sunuyoruz.

Düzenli iş ihtiyaçlarınızı karşılamak mı istiyorsunuz? Uygun kontroller yerleştirin, yeni manuel prosesleri otomatikleştirin veya organizasyonel süreç iyileştirmeleri yapın. Algorizma Çözümleri kullanımı kolay, değişimlere uyumlu, özel ve esnek çözümleri sizin için yapılandırır. Tahminler, projelendirir, tecrübesi ile birleştirip sizlere sunar.

Owis .NET ile HTML 5 standartlarında inşa edilmiş bir iş ve ürün geliştirme platformudur.

 

OWIS ile ;

 

İş Süreçlerinin Modellenmesi (BPM Business Process Managament),

Doküman Yönetim Sistemi (DMS),

Kurumsal Bazlı Portal İnşası,

Kurumsal Bilgi Yönetim Sistemi,

EMail Entegratörü, Çoklu Dil Desteği,

Tüm Mobil Sistemleri Desteği,

İşbirliği Desteği,

Üst düzey Zaman Yönetimi,

 

Özellikleri ile her türlü uygulama geliştirme mimarisine sahiptir.

 

OWIS SQL mimarisi üzerinde modellenen yapısı ile 3. Parti ticari ve uygulama sistemleri ile direk iletişim sağlar ve bu verileri mimarisi üzerinde aracısız kullanmanıza destek sağlar.

 

.NET platformu ile geliştirilmiş OWIS HTML 5 standardı ile size aynı zamanda bir PORTAL olarak ciddi güç sağlar.

OWIS ile hızlı uygulama geliştirme sağlarsınız,

Tüm ihtiyaçlarınızı tek platformda geliştirebilirsiniz,

Esnekliği sayesinde çalışırken düzenler, geliştirir ve değiştirirsiniz,

İster yerel sunucunuzda, ister bulutta kullanabilirsiniz,

%100 WEB tabanlıdır ve tüm browser larda kullanabilirsiniz,

Mobil cihazlarda otomatikleştirilmiş Mobil modunda kullanır ve kusursuz yüksek performansı elde edersiniz.

 

 

OWIS İLE ÜRETİLMİŞ BAZI ÇÖZÜMLER

 

Büyük Organizasyonlar, Yüksek kullanıcı sayısı ve çok sayıda dijital meta,

200+ kullanıcının çalıştığı bir holding ile paylaşılan yarım milyon evrak ve iş. Holding 3000 üzerinde çalışan ile imalat ve servis hizmetlerini 10 ayrı lokasyonda sunuyor OWIS üzerinde sunuyor.

 


 

SMB (KOBİ) ÇÖZÜMLERİ,

Bulut tabanlı çözüm üzerinden taşımacılık faaliyeti gösteren St.Louis, Missouri deki şirket kağıtsız çözüm ile tüm ticari faaliyetlerini satışlarını, siparişlerini, hesaplarını ve iş taleplerini OWIS ile karşılar. Proje ile milyonlarca USD lik bir proses yönetilmektedir.

Hollanda ve Bosna Hersek bir birden ofisleri ile bir petrol dağıtım şirketi için satış süreci desteği çözümü. OWIS tek bir şirkete bağlı çalışma alanında coğrafi olarak ayrılmış bölümlerin kesintisiz entegrasyonunu sağladı.

 

BANKACILIK ÇÖZÜMÜ,

200+ kullanıcı ile Bank in Bosnia ve 20 şirketi şirket içi süreçlerin uygulanması konusunda modelledi. 16 şube ve Merkez Ofis sistemini yatay ve dikey entegrasyon ile tek bir çatı altında topladı.

 

 

HÜKÜMETLER (KAMU) ÇÖZÜMÜ,

650 kullanıcılı bir Hükümet Kuruluşu 17 farklı organizasyonunu 2 ayda tek çatı altına toplayan bir çözümü OWIS ile temin etti.

 

 

 

Müşteri Yorumları;

 

 

 

“FOSS bileşen değiştirme işlemlerini yönetiyor.”

Bileşen değiştirme işlemleri ile ilgili yardımcı olacak bir iş akışı yönetimi aracı arıyorduk. Bileşen değiştirme, farklı iş akışları için kompleks bir süreçtir. OWIS büyük güce ve esnekliğe sahip bir iş akışı yönetim sistemi olarak kendini gösterdi. Bir işlemin ilk tasarımı birkaç gün kadar sürdü ve bize gerçek bir çalışma sisteminin tam prototipini gösterdiler. Test çalışmaları sırasında işlemi bir kaç kez değiştirmek zorunda kaldık ve her seferinde OWIS göreve hazır olduğunu gösterdi. Değişiklikler hem işlem akışına hem de ilgili form ve kullanıcılara yapıldı. OWIS sistemi isteklerimizin tümünü karşılayacak kadar esnek. Kullanıcı kabulü hızlıydı, eğitim süreci sadece bir kaç kişi için yapıldı. Onlar da diğer elemanlara sistemi kullanmakla ilgili eğitim sağladı. Her şeyi hesaba katarak belge tabanlı iş akışını yöneten OWIS’i  çok esnek, kullanımda kolay ve her şeyi kapsayan bir sistem olarak görüyoruz.

 

Anders Friis Liechti

Kıdemli Başkan Yardımcısı Global Quality & Process Excellence

FOSS Analytical A/S

 

“Abu Dabi Sistem Entegrasyonu çalışanları mutlular.”

 

Abu Dabi Sistem Entegrasyonu adına, ORKA Şirketi tarafından gerçekleştirilen değerli iş için samimi takdirimizi ifade etmek istiyoruz.

Biz belge kimliği sağlayan, iş akışı yoluyla belgeleri onaylayan, belgeleri arşivleyen ve paylaşan bir yapılandırma yönetim aracı aramaktaydık.

İhtiyaçlarımızı karşılayan aracı geliştirmek için ORKA ekibi ile birlikte çalıştık. ORKA ekibinin profesyonelliği ve güvenilirliğinden çok memnunuz. Şu anda kurulan sistemin konsolidasyon ve iyileştirmesi ile ilgili işlemler yapmaktayız ve yaşanan her sorun ve ya düzeltmeyi ORKA ekibi çözmekte yardımcı oluyor. Bu şirketi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Onlar sadece ürün satışı değil, aynı zamanda müşteriyi takip edip, tam memnuniyeti elde edene kadar onunla güçlü ve verimli bir ilişki kuruyor.

 

Faheem Wahid,

Bilişim Sorumlusu Abu Dhabi Systems Integration

 

Riccardo Simonelli,

Kalite Güvence Müdürü Abu Dhabi Systems Integration

 

“ZBM süreçleri OWIS kullanarak yönetir “

 

Bir patent ofisi gibi, uluslararası patent hukukunun yasal çerçevesi tarafından yönetilmiş süreler ile kendimizi karşı karşıya bulmaktayız. Olayları izleyebilmek, süreler hakkında uyarılmak ve mevcut bilgilere tek bir yerden sahip olmak bizim için her şeyden önemli. OWIS ile, takip ettiğimiz olayların tam akışını uygulayıp onları izlemeye başardık. Organizasyon içinde yapılan çalışmaların çapraz denetimlerini gerçekleştirmek ve etkin işbirliği kurmak için OWIS etkili imkanlar sağlıyor. Kurulum, uygulama ve eğitim süreci hızlı geçti. Sistem esnekliği faal değişiklikleri yapmamızı sağladı. İş akışı ve doküman yönetimi projeleri için yalnız OWIS ve Orka ekibini tavsiye ederim.

 

Peter Markvardsen

Ortak

 

Autoparts 24, OWIS’i kullanarak çeşitli BT sistemlerinin genelinde iş süreçlerini yönetiyor.

 

 6 ülkede 100'den fazla tedarikçiye geri dönüşümlü oto yedek parçaları satan

Autoparts24 Kopenhag/Danimarka merkezli uluslararası bir Webshop’tur.

Hızla büyüyen bir iş olarak biz Outlook ve E-Tablolar gibi standart araçlar ile satın alma ve teslimat sürecinin yanı sıra müşteri iletişimini yönetmekte ciddi

sorunlarla karşılaştık. Küçük bir başarı ile standart CRM sistemleri bile denemiştik. ERP sistemi e-conomic ile entegre ederek ve gerçek zamanlı DHL ve UPS arayüzü ile nakliye ve izleme işlemini otomatikleştirerek, başlangıçta OWIS ile teslimat sürecini otomatikleştirdik. Bu bize yönettiğimiz her satış siparişi için çalışma süresini yaklaşık 10 dakika kısaltıyor. Son zamanlarda şikayet ve iade sistemini OWIS ile uyguladık. Bu müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz ile iletişimi

tam izlemenin yanı sıra lojistik sürecine mükemmel bir bakış sağlıyor. Gönderi

belgeleri, müşteri ve tedarikçi e-postaları otomatik olarak OWIS tarafından

oluşturuluyor. Sonraki adımımız ise web sitesimizi e-Bay müşteri yönetim sistemi ile entegre etmektir.

Orka ekibi bizim için çözüm üzerinde coşkuyla çalıştı ve zorluklarımızı ve iş

ihtiyaçlarımızı anlamak için elinden geleni yaptı.

OWIS ve Orka ekibini süreç ve doküman yönetimi çözümleri için rahatlıkla tavsiye  ederim.

 

Markus Priess

Genel Müdür

 

Cateringspesialisten OWIS kullanarak teslimatlarını planlanıyor ve çalıştırıyor

 

 Cateringspecialisten A/S;  pek çok müşteri için düzenli olarak yiyecek

sunan Oslo merkezli bir catering şirketidir. Hem yineleme hem de ad-hoc siparişler için planlama problemleri ile karşılaştık ve faturalamayı elle yapıyorduk.  Üretim ve lojistik için günlük liste sunarken OWIS bize sipariş genel bakışı ve sipariş ve teslimat üzerinde kontrol sağladı. Sistem, Millum e-ticaret sisteminden alınan geçici siparişler dahil olmak üzere, hem yinelenen teslimat hem ad-hoc siparişlerini yönetiyor. OWIS bizim ERP sistemi ile sıkıca entegre edilmiş, ERP sisteminde doğrudan fatura oluşturuyor. Böylece sipariş, teslimat ve faturalamanın tüm sürecini kapsamış oluyor. Ben süreç yönetimi için OWIS’i tavsiye etmekten memnuniyet duyarım. Onlar zorluklarımız ve iç iş politikalarımıza uyum sağlamak için esnek ve hızlı olduklarını kanıtlamıştır.

 

 

Terje Burum

Cateringspecialisten A/S

 

 

“Yield Group’un OWIS ile birçok farklı yaklaşımları oldu”

 

Satış, pazarlama ve iş geliştirme hizmetleri sunan bir firma olarak, her müşteri

için birçok farklı yaklaşımlarımız var. Örneğin, bir İsviçreli Devlet Ajansı’nın,

çalıştığımız uluslararası petrol şirketinden farklı istekleri var.  OWIS bize

bu faaliyetleri planlamakta yardımcı oldu, aynı zamanda bize her

müşterinin edinme ve yönetiminde daha etkili olmamız için fırsat verdi. Hatta

Hollanda ofisimize bağlanmak sorun olmadı. Geçmişte elle raporlar hazırlayınca,

şimdi bir kaç tıklama ile bunu halledebiliyoruz. Neredeyse bir yıldır, OWIS tüm

operasyonel faaliyetlerimiz için çalışıyor. Bu sene hedef, doğrudan bilgi alışverişi

yapabilmemiz için müşterilerimizi bir web uygulaması aracılığıyla dahil

etmektir. Diğer yazılım satıcıları ile önceki deneyimlere göre, her değişiklik

zaman alıcı ve uygulaması zordur. OWIS’in bunu çok kısa zamanda yapmasına

şaşırdık. Bu yüzden böyle değişiklikle olduğunda hiç endişelenmiyoruz. Orka ekibi bize bir müşteri olarak ihtiyaçlarımızı kolayca anlamanın mümkün olduğunu defalarca gösterdi ve kısa sürede -düzenli çalışmamızı da bozmadan- değişiklikleri uyguladı.

  

Zlatko Tanovic,

CEO Yield Group

;